Czwartek, 28 października 2021Imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza
 
Home
ASF !!! PDF Drukuj EmailOd 26.11.2019 obszar naszego  obwodu 113 został zaliczony  do strefy zagrożenia ASF (strefa żółta). Czasowo wstrzymana została możliwość wykonywania polowania. Do momentu spełnienia wszystkich wymogów dotyczących walki z ASF sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Zarząd jest w trakcie organizacji  spotkania informacyjnego,o terminie zostana powiadomieni wszyscy myśliwi. Na tą chwile wstępne informacje przekazane przez Z.O. P.Z.Ł. Zielona Góra.
Każdy dzik odstrzelony na obszarze ochronnym jest niezwłocznie dostarczany wraz ze wszystkimi częściami ciała, w tym z narządami wewnętrznymi, do położonego na tym samym obszarze: punktu skupu dziczyzny lub zakładu obróbki dziczyzny, lub innego zakładu nadzorowanego przez organ Inspekcji Weterynaryjnej, w którym mogą być przechowywane tusze lub skóry dzików.Tusze, wszystkie części ciała oraz skóry dzików odstrzelonych mogą opuścić ww. obiekty, wyłącznie po uzyskaniu ujemnego wyniku badania laboratoryjnego w kierunku ASF, dla wszystkich sztuk znajdujących się w danym obiekcie(w przypadku chociaż jednego wyniku stwierdzającego ASF wszystkie tusze wraz z narządami kierowane są do utylizacji) Dozwolone jest wysyłanie poza obszar odstrzału, na terenie Polski mięsa dzików i produktów z niego wytworzonych, odstrzelonych na obszarze ochronnym – po uzyskaniu wyniku ujemnego na ASF .

Zasady obowiązujące w strefie żółtej podczas polowania:

* możliwość wykonywania polowań na dziki i inną zwierzynę

*wskazane wyznaczenie chłodni na terenie strefy żółtej z podziałem na chłodnie do magazynowania dzików (podlegają blokadom) oraz zwierzyny płowej (nie podlega blokadom)

*konieczność przedstawienia do badania tuszy dzika i narogów (oznakowanych tożsamym identyfikatorem – znacznikiem)

*konieczność zgłoszenia powiatowemu lekarzowi weterynarii odstrzelonych lub magazynowanych w strefie żółtej dzików w celu pobrania prób do badań w kierunku ASF –plombowanie chłodni do czasu uzyskania wyników ujemnych wszystkich sztuk zmagazynowanych w danej chłodni,po otrzymaniu ujemnych wyników mięso może zostać wprowadzone do obrotu (specjalne oznakowanie) lub zagospodarowane na użytekwłasny

*możliwość utylizacji zwłok dzików po przeprowadzonym próbkobraniu

*przy stwierdzeniu dodatniego wyniku badania w kierunku ASF wszystkie tusze zlokalizowane w obrębie chłodni poddaje się utylizacji z nakazu PLW

*obowiązuje bioasekuracja w łowiskuDarz Bór!

 
Ocena Prawidłowości Odstrzału Rogaczy PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje.

W dniu 12.12.2019 o godz 10:00 w siedzibie Nadleśnictwa Świebodzin odbędzie się Ocena Prawidłowości Odstrzału Saren Rogaczy pozyskanych w tym sezonie.

Myśliwi posiadający trofeum do oceny są zobowiązani do dostarczenie parostków wraz z żuchwa do Kolegi Łowczego do 11 grudnia. Możliwe jest również osobiste przedstawienie trofeum Komisji.

 

 

Darz Bór!

 
Medalowy Odyniec PDF Drukuj Email

 

 

Prezentujemy Oręż Odyńca pozyskanego przez kol. Zygmuta Gralewskiego w naszym obwodzie (113) na polowaniu Hubertowskim.

Oręż został wyceniony 12.11.2019 w Z.O. PZŁ Zielona Góra. Trofeum uzyskało 113,70 pkt. wobec czego przyznano Medal Brązowy !

Gratulacje dla szczęśliwego strzelca.

 

 

Darz Bór!

 
Hubertus 2019 PDF Drukuj Email


 

 

W tym sezonie polowanie Hubertowskie zarząd zaplanował na 9 listopada. Prowadzącym był tradycyjnie prezes oraz łowczy. Zbiórka przeprowadzona na rej 1 A miała uroczysty charakter… młody myśliwy kol. Paweł Rzepa złożył Ślubowanie Myśliwskie które przyjął kol. Andrzej Podraza.

 


"Przystępując do grona polskich myśliwych ślubuję uroczyście: przestrzegać sumiennie praw łowieckich,

postępować zgodnie z zasami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa,

chronić przyrodę ojczystą, dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego"

 

 


Rota ślubowania to święte słowa z tego miejsca życzymy wszystkim naszym członkom aby zawsze zachowywali się w zgodzie z tym co kiedyś ślubowali… „postępować zgodnie z zasadami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa…”

Po tej podniosłej chwili przyszedł czas na polowanie …pierwsze dwa mioty nie dały zwierza a nawet strzału.

Złe dobrego początki… Trzecie pędzenie prowadzący zaplanowali na rejonie 10 tutaj załamała się pogoda zaczął padać deszcz , miny myśliwych były bardzo wymowne. Ale po pierwszych strzałach humory uległy zmianie to „zieloni” bili do dzików gość zaproszony kol. Zygmunt Gralewski powalił pięknego prawie 140 kg odyńca z prawdopodobnie medalowym orężem, kol. Rysiek Pawelski dołożył przelatka. Po gratulacjach przemieściliśmy się na ostatnie pędzenie ”Stacja Niekarzyn” miot ten często daje Jelenie i tak było i tym razem… chmara wyszła na linie „białych” kol Mateusz Gorsiak oddając trzy strzały położył cielaka oraz zranił łanie która uszła wraz z chmarą. Z racji na kończący się dzień i trudnego przeciwnika którym jest ranna łania poszukiwanie zwierza odłożono na następny dzień.

Pokot na którym złożono Jelenia Cielę orz 2 Dziki zakończył ten dzień w kniei.

Królem prowadzący ogłosił kol Mateusza - Gratulujemy!

Sygnały pokotu i cześć oddana zwierzynie zakończyła pierwsza cześć Hubertowskich Łowów.

Druga odsłona naszego spotkania rozpoczęła się obiadem w stanicy, tutaj ze świetnymi humorami spędziliśmy milo czas w koleżeńskiej atmosferze… jak zwykle ciekawe opowieści i i rozmowy na tematy tak dla nas istotne przeciągnęły nasze spotkanie do późnych godzin. Tak trzeba Należy się spotykać i pielęgnować nasze tradycje.

PS: Następnego ranka,16 godzin po strzale posokowiec podłożony na trop rannej łani doprowadził swojego przewodnika do zgasłej sztuki. Lolek pracując na otoku na dystansie 1030 m rozwiązał problem myśliwego w kilkanaście minut. Na konto kol Mateusza powędrowała Łania a na konto Lolka kolejny podniesiony postrzałek i porządna micha…

Darz Bór!


 
Msza Hubertowska 3 listopad 2019 PDF Drukuj Email


 

W kościele pw. Św. Jadwigi w Radoszynie 3 listopada zazieleniło się…

To myśliwi z Koła Łowieckiego „Ponowa” Skąpe w dniu święta swojego patrona św. Huberta spotkali się na uroczystej mszy świętej. Proboszcz ksiądz Leszek Wilk sprawował ja w intencji myśliwych i ich rodzin ,modliliśmy się również za kolegów którzy odeszli do krainy wiecznych łowów. Frekwencja dopisała, kościół pięknie przygotowany przez naszych kolegów z Radoszyna  Łukasza i Mateusza  oraz ich małżonki  - Magda i Ola Gorsiak oraz Mirosława Kuś spędziły pół soboty pracując przy wystroju  ale warto było ,efekt prezentował się znakomicie… Sygnaliści kol. Robert i kol. Janusz zaakcentowali naszą obecnosć odegranymi sygnałami. Nic dodać nic ująć kolejne udane spotkanie myśliwych kończyliśmy na stanicy przy kawie i słodkościach…

Oby jak najwięcej takich spotkań. Kolejna okazja już w sobotę po polowaniu Hubertowskim biesiadujemy na stanicy.

Chętnych Kolegów prosimy również o zapisywanie się na Andrzejki, impreza odbędzie się 23 listopada.

 

 

Darz Bór!


 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 52

Zwierzyna


Więcej...

W październiku polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta
 

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND