Piątek, 22 listopada 2019Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
 
Home
Informacja PDF Drukuj Email

Łowczy Koła informuje  myśliwych, że posiada do

wydania Odstrzały Sanitarne na dziki na obwód

103 oraz 113 liczba odstrzałów jest

ograniczona,decyduje kolejność.

 

Chętni mysliwi moga zgłaszać się po

upoważnienie

do 12.08.2019.Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje ,iż od dnia 01 września b.r. Książka Wpisów Na Polowania Indywidualne na obw. 113 zostaje przeniesiona na stannice w Radoszynie.

Klucze do bocznej furtki dla każdego z kol. myśliwych są do odebrania u kol. Mirka i kol. Agnieszki.


 

Darz Bór!

 
PDF Drukuj Email

 


Zarząd Koła informuje o terminach uroczystych polowań:

 "Złota Kaczka"- 17.08.2019 - Zbiórka o godz 6:00 w stałym miejscu.


"Złoty Wieniec"- 7.09.2019- Zbiórka o godz 17:00 przy stole na obw.103

 
Przystrzelanie Broni PDF Drukuj Email

Zarząd Koła informuje iż działając zgodnie z obowiązującym prawem (§ 4, pkt 9 Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania) organizuje coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni myśliwskiej.

 

Sprawdzian ten oraz trening strzelecki rozpocznie sie w dniu 07.07.2019 o godz. 11:00 na strzelnicy P.Z.Ł. w Zielonej Górze.

 

Darz Bór!

 

 
Polowanie Złoty Rogacz 2019 PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Tegoroczny „Złoty Rogacz” i „Złoty Oręż” został zaplanowany przez zarząd koła  na 8 czerwca. Rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 17 przy stole Hubertowskim na obwodzie 113.Stanęło na niej 20 kolegów myśliwych w tym dwóch gości zaproszonych byli to kol. Bartek Steckiewicz oraz kol. Wojtek Andrzejak. Łowczy omówił zasady na jakich mieliśmy polować, wyjaśnił również reguły na jakich w tym sezonie będą wydawane odstrzały na zwierzynę trofealna - w tej materii mamy nowości jak to się sprawdzi i czy będziemy z tego zadowoleni to się okaże jednak takich kroków wymaga sytuacja ,pożyjemy zobaczymy.

Tradycyjnie losowaliśmy kartki z ambonami, polowaliśmy na dwóch obwodach. Po wydaniu upoważnień i reszcie formalności ruszyliśmy w knieje. Wieczorne wyjście sukcesem zakończył tylko kol. Andrzej Podraza - pozyskał dzika ,reszta myśliwych zwierza tylko widziała…

Powiedzenie "Ranek Panek" do tegorocznego polowania pasuje znakomicie …poranne wyjście  skutecznym strzałem zakończyli kol. Marek Cichowski, Karol Neryng, Jasiu Bogusz i Paweł Tatarynowicz strzelili oni po rogaczu. Kol. Mateusz Gorsiak również strzelał-wyprosił wataszke dzików z pszenicy, jednego przelatka przywiózł na pokot.Na rozkładzie mamy 4 rogacze i 2 dziczki. Mamy również postrzałka którego zgłosił kol. Andrzej Podraza, strzelał o świcie do rogacza, niestety ranny zwierz uszedł.

Kol. Bartek Romanowski zagrał zbiórkę, kończąc te łowy prowadzący ogłosił Króla Polowanie w kategorii „Złoty Rogacz” został nim kol Karol Neryng a Królem w kategorii „Złoty Oręż” ogłoszono kol. Mateusza Gorsiaka. Odegrano sygnały pokotu i zakończono to udane wspólne polowanie myśliwych z „Ponowy”.

Po zakończeniu polowania kol. Karol Neryng wraz ze swoim posokowcem udali się z pechowym strzelcem na zaznaczony wcześniej zestrzał Św. Hubert czuwał i pozwolił dojść ranionego rogacza. Zwierz uszedł ok. 400 m i po krótkim gonie „Lolek” umożliwił przewodnikowi oddanie strzału łaski…

To jest Polowanie…

Darz Bór!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 45

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND