Poniedziałek, 18 listopada 2019Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
 
Home
Stare klimaty... PDF Drukuj EmailDzięki rodzinie naszego nieżyjącego już kolegi- Mikołaja Tamuć -możemy cieszyc oko tym klimatycznym zdjęciem. Właśnie tak kiedys wyglądało polowanie,czasy się zmieniają,ludzie się zmieniają...klimat niech pozostanie. Poraz kolejny zwracamy się z prośbą o nadsyłanie zdjęć pokażmy że polowanie to nie tylko strzelanie... na tych starych fotografiach to widać doskonale...


Pamięć pozostaje...niech im knieja wiecznie szumi...Darz Bór!
 
"Złoty Wieniec" 2018 PDF Drukuj Email

 

 

 

Okres polowań na Jelenie Byki w „Ponowie” w tym sezonie łowieckim rozpoczął 1 września kol. Lesław Cerkowniak. Królewski strzał w nasadę karku powalił króla naszych lasów ,było to na rej. Nr 10 w obwodzie 103 podczas wieczornego wyjścia na zorganizowanym przez zarząd „ Złotym Wieńcu” -ale wszystko po koleii…

Na zbiórce stanęło 20 naszych kolegów ,frekwencja średnia jak na takie polowanie spowodowana zapewne „dobrą” pogodą-padający deszcz skutecznie odstraszył co niektórych myśliwych. Mimo takiej aury szansa na spotkanie byczka jest zawsze więc w bór!

Odprawa przeprowadzona przez Łowczego kol. Jana Bogusza -losowanie ambon ,wydanie upoważnień ,ostatnie rozmowy między kolegami i każdy udał się na swoją ambonę z nadzieją na spotkanie ze zwierzyną. Okazje miał kol. Zdzisiu Liebner jednak odyniec który przy dobrej szarówce przedefilował przed myśliwym dająć mu szanse na oddanie strzału uszedł cało , kula Zdzisia go mineła… potwierdził to o poranku posokowiec, który sprawdził miejsce strzału nie podejmując tropu…

Kol. Kaziu Lis też według własnych opowiadań wdepnął na dziki idąc na ambonę ,ale zakończyło się pokojowo-Kaziu nie odpalił bo i nie miał jak… a szkoda bo to także strzelec dobry i pewnie jakiś przelatek by spisał testament.

Ewidentnie św. Hubert zaplanował ,iż w tym dniu tylko kol. Lesiu mógł cieszyć się z pozyskania zwierza i to jakiego… ładny 10-tak dał mu królestwo w polowaniu „Złoty Wieniec 2018” –GRATULUJEMY!

 

 

Darz Bór!

(więcej zdjęć w galerii w zakładce Uroczyste Polowania)
 
60 -lecie Koła Łowieckiego "Ponowa" PDF Drukuj Email


W imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz Zarządu Koła Łowieckiego "Ponowa" w Skąpem zapraszamy członków na uroczyste obchody 60-lecia istnienia  naszego koła połączone z otwarciem Stanicy Myśliwskiej. Uroczystości  rozpoczną się 6.10.2018 r.o godzinie 14:00 Mszą Świętą  w Kościele P.W. Św. Jadwigi w Radoszynie.Darz Bór!
 
Zaproszenie Na Korowód PDF Drukuj EmailKoleżanki i Koledzy Myśliwi !Okręgowa Rada Łowiecka oraz Zarząd Okręgowy
Polskiego Związku Łowieckiego w
Zielonej Górze serdecznie zaprasza w dniu
15.09.2018 r. (sobota) na KOROWÓD WINOBRANIOWY.

W dobie obecnych medialnych ataków na naszą
łowiecką
społeczność i nieprzyjaznej atmosferze wokół myślistwa pokażmy, że jesteśmy razem
i zasygnalizujmy wyraźnie i jeszcze dobitniej jak w poprzednich latach obecność myśliwych wśród
społeczności Lubuszan.

Zbiórka myśliwych, osób towarzyszących oraz przyjaciół przyrody, łowiectwa i myślistwa o godzinie 11:00
przed Salonem Myśliwskim
„Złoty Róg” w Zielonej Górze
(obiekty Zastalu),
następnie przemarsz grupy do ulicy Konstytucji 3 Maja, gdzie o godzinie 12.00 nastąpi otwarcie korowodu winobraniowego.
Po zakończonym korowodzie wszyscy uczestnicy naszej grupy wraz z przyjaciółmi i sympatykami przyrody,
łowiectwa i myślistwa zaproszeni będą na naszą strzelnicę przy siedzibie związku (ulica Poznańska), gdzie będziemy biesiadować przy wspólnym stole.
Aby zaakcentować naszą pasję w sposób godny i zacny zapraszamy wszystkich tak w mundurach galowych
jak i w swobodnych "łowiecko-leśnychstrojach.

Kto nie odmawia , ten przybywa.
Darz Bór!
 
Złota Kaczka 2018 PDF Drukuj Email

 

 

18 sierpnia o godz. 6:00 nad stawami hodowlanymi w Nowej Wiosce echo poniosło dźwięki rogów myśliwskich to nasi sygnaliści Bartosz Romanowski i Janusz Lubański zagrali „Zbiórkę”. Stanęło na niej 23 kolegów myśliwych w tym 5 gości zaproszonych którymi byli koledzy- Rybczyński Tomasz, Para Krzysztof, Jarkowski Adrian, Borkowski Arkadiusz, oraz Steckiewicz Bartosz. Łowczy wraz z pomagającym mu w prowadzeniu polowania w tym dniu Pawłem Tatarynowiczem przeprowadzili szybką odprawę i myśliwi ruszyli ku groblom inaugurując sezon na pióro w naszym kole.

Łowy odbyły się w luźnej towarzyskiej atmosferze i o to chodzi!

Ale żeby nie było to i kilka kaczek udało się pozyskać ,szczęście tego dnia dopisało kolegą :

Bogusz Jan, Cerkowniak Lesław, Jarmużek Paweł, Lubański Janusz, Borkowski Arkadiusz i Tatarynowicz Paweł strzelili po krzyżówce a gość zaproszony kolega Rybczyński Tomasz z K.Ł .” Lis„ Łagów pozyskał 2 kaczki i to dla niego przypadl medal Króla Polowania!

Gratulacje!

 

Darz Bór!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45

Zwierzyna


Więcej...

W listopadzie polujemy na:
Jelenie szlachetne:
byki, łanie i cielęta
Jelenie sika:
byki, łanie i cielęta
Daniele:
byki, łanie i cielęta

Całość >>


Źródło: http://www.pzlow.pl

Projekt i wykonanie NETSEND